ŁÓDŹ (w pobliżu Manufaktury)ul. Drewnowska 102
otwarte: pon – pt 9:00–16:00

Pergola tarasowa – Top Sintesi

Największą zaletą pergoli Top Sintesi jest jej maksymalna dopuszczalna szerokość 600 cm przy zastosowaniu tylko dwóch słupów przednich.

Klient postawił wymagania, aby osłona tarasu chroniła go zarówno przed słońcem wschodnim, jak i od strony południowej, co oznaczało konieczność ochrony części tarasu wystającej poza obrys budynku. Dodatkowo, chciał zabezpieczyć przestrzeń przed deszczem, który w naszym klimacie nie jest rzadkością.

Markiza tarasowa od razu została wykluczona, ponieważ jej montaż w taki sposób, aby wystawała poza budynek, był niemożliwy. Zatem wspólnie rozważaliśmy różne rodzaje pergoli, od pergoli lamelowej Top Prima, przez lekką pergolę Top Light, aż po segmentową pergolę tkaninową Top Sintesi. W wyniku analizy, pergola Top Prima została odrzucona z uwagi na konieczność montażu ramy na dość wysokiej wysokości, co powodowałoby mocne nasłonecznienie tarasu. Natomiast pergola Top Light nie spełniła oczekiwań klientów. Zadane wymagania idealnie spełniła pergola Top Sintesi.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Zaproponowaliśmy moduł główny pergoli o wymiarach 600×370 cm, z wykonaną specjalnie podkonstrukcją tylnej ramy z jednym słupem, co umożliwiło wysunięcie jej poza budynek. W naszym zdaniem najlepszym wyborem była tkanina Opatex Pro, ze względu na jej trójwarstwową budowę, doskonałą ochronę przed słońcem, całkowitą nieprzezroczystość oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Jako dodatkowe wyposażenie klient wybrał roletę pionową screen Vm607, która dodatkowo osłania taras od strony południowej.

Najpierw nasza firma wykonała stopy fundamentowe na tarasie z kostki brukowej, a następnie zamontowaliśmy specjalnie przygotowaną na zamówienie tylną ramę aluminiową. Ostatecznie przeprowadziliśmy montaż pergoli wraz z roletą.

W przyszłości planowane jest rozszerzenie realizacji o roletę pionową przednią, która również może być wykonana o szerokości do 600 cm, oraz o promiennik podczerwieni, który zapewni przyjemne ciepło wieczorami.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć
Pergola tarasowa – Top Prima