Łódź ul. Drewnowska 102 (w pobliżu Manufaktury)
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 9:00–16:00

napisz

biuro@sun-tech.pl

zadzwoń

+48 (42) 654 81 35

Realizacja: Pergola Top Sintesi

Budynek zlokalizowany na przedmieściach Łodzi, z dość dużym tarasem wychodzącym poza obrys budynku. Ekspozycja tarasu na  wschód.

Klient postawił wymagania aby osłona tarasu ochroniła go przed słońcem wschodu jak i od strony południowej, czyli od bocznej strony tarasu, aby mógł korzystać z części tarasu wystającej poza obrys budynku. Chciał także ochronić się zaplanowaną powierzchnię przed deszczem, których przecież nie brakuje w naszym klimacie.

Markiza tarasowa od razu została wykluczona, ponieważ nie dałoby się jej zamontować w taki sposób aby wychodziła poza budynek. Rozważaliśmy wspólnie różnego rodzaju pergole, od pergoli lamelowej Top Prima, poprzez pergolę lekką Top Light, aż po pergole tkaninową segmentową Top Sintesi. Pergola Top Prima została odrzucona z uwagi na konieczność dość wysokiego montażu ramy co spowodowało by, że wschodzące słońce dość mocno wchodziło by na taras, a pergola Top Light nie przypadła klientom do gustu. Zadane wymagania idealnie spełniła pergola Top Sintesi.

Zaproponowaliśmy moduł główny pergoli 600x370cm z wykonaną specjalnie podkonstrukcją tylnej ramy z jednym słupem co pozwoliło na wysunięcie jej poza budynek. Zastosowaliśmy najlepszą naszym zdaniem do tych produktów tkaninę, Opatex Pro, która dzięki swojej trójwarstwowej budowie doskonale chroni przed słońcem, jest całkowicie nieprzezierna i łatwa w utrzymaniu czystości.

Jako dodatkowe wyposażenie nasz klient wybrał roletę pionową  screen Vm607, dzięki której taras osłonięty jest także od południowej strony.

W pierwszej kolejności odbyło się wykonanie przez naszą firmę stóp fundamentowych na tarasie z kostki brukowej, następnie zamontowaliśmy przygotowaną na specjalne zamówienie tylną ramę aluminiową, a następnie odbył się montaż pergoli wraz z roletą.

Największą zaletą pergoli Top Sintesi jest jej maksymalna dopuszczalna szerokość 600 cm przy zastosowaniu tylko dwóch słupów przednich. Żadna inna pergola segmentowa występująca na naszym rynku nie oferuje takiej możliwości.

W przyszłości prawdopodobnie realizacja ta zostanie uzupełniona o roletę pionową przednią, którą także można wykonać do szerokości 600cm oraz o promiennik podczerwieni dający przyjemne ciepło wieczorami.

galeria