Łódź ul. Drewnowska 102 (w pobliżu Manufaktury)
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 9:00–16:00

napisz

biuro@sun-tech.pl

zadzwoń

+48 (42) 654 81 35

Dlaczego osłony przeciwsłoneczne są tak ważne?

Stąd pojawia się pytanie czy warto poddać się obecnej modzie?

Światło dzienne ma znaczący wpływ na wydajność naszego organizmu, stan zdrowia i samopoczucie. Jeszcze nie tak dawno niecałe 50 lat temu, nasi dziadkowie spędzali 90% czasu na zewnętrz, pracując czy wypoczywając. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej – większość z nas spędza około 90% czasu w ciągu dnia wewnątrz pomieszczeń, pracując w klimatyzowanych pomieszczeniach przy sztucznym świetle. Nie jest to oczywiście dobra tendencja z punktu widzenia dla naszego zdrowia, sprawności umysłowej i samopoczucia. Stąd powinniśmy zadbać o jak największy dostęp do światła dziennego aby pobudzić nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania. Budynki z dużymi powierzchniami przeszklonymi będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem  niż te, które ograniczają nam dostęp do słońca. Jednakże decydując się na projekt domu z dużymi oknami powinniśmy zastanowić się również nad właściwym zaplanowaniem osłon przeciwsłonecznych. Należy przy tym pamiętać, że efektywność systemu osłon przeciwsłonecznych zmienia się wraz z zastosowaniem – na zewnątrz lub wewnątrz budynku.

Zaletą systemów montowanych na zewnątrz budynku jest fakt, że pochłaniają one i odbijają promieniowanie słoneczne jeszcze przed szybą. Dzięki temu naturalnie zabezpieczają wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem. Stanowią skuteczną izolację dźwiękową, a w niektórych przypadkach zabezpieczają dom przed włamaniem. W istotny sposób ograniczają nadmierne zużycie energii. Straty ciepła zimą oraz niepożądane zyski ciepła latem przyczyniają się do wzrostu kosztów eksploatacyjnych – zimą na ogrzewanie, latem na chłodzenie. W katalogu zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych mamy do wyboru:

Zastosowanie osłon wewnątrz pomieszczeń zapewnia natomiast  komfort optyczny, nie wpływając znacząco na obniżenie temperatury. Pełnią jednak istotne funkcje ozdobne, dodają ciepła wnętrzu i chronią prywatność użytkowników.